Chaos Gold Team Logo

Co to jest BJJ?

Jest to sztuka walki, która ewoluowała w prostej linii od Judo. Jeśli porównać te dwie dyscypliny sportowe, w uproszczeniu można powiedzieć, że Judo koncentruje się na rzucaniu przeciwnika w ładny sposób. BJJ koncentruje się na kontroli przeciwnika i zmuszeniu go do jak najszybszego poddania się poprzez dźwignie i duszenia. Podobnie jak w Judo niedozwolone jest zadawanie ciosów. Walki rozgrywają się w kimonach (podobnie jak w Judo) lub bez kimon (podobnie jak w Zapasach). Strój zależy od formuły zawodów. W wypadku walki bez kimon można spotkać się również z takimi nazwami jak: submission wrestling, submission fighting czy luta livre.

Co zabrać na pierwszy trening?

Na pierwszy trening wystarczy, że weźmiesz koszulkę i krótkie spodenki. Po treningu przyda Ci się mydło i ręcznik – lubimy czyścioszków 🙂

Kiedy już złapiesz bakcyla przyjdzie czas na zakup rashguarda oraz kimona.

Brazylijskie Jiu-Jitsu: początek dyscypliny w UFC

Brazylijskie jiu-jitsu zyskało bardzo dużą popularność na początku lat 90. dzięki pierwszym turniejom Ultimate Fighting Championship (UFC), które to tworzyły dyscyplinę zwaną obecnie jako Mixed Matrial Arts (MMA). Na turniej zaproszono przedstawicieli różnych stylów walki. Celem widowiska było wyłonienie najbardziej skutecznej sztuki walki.

Zarówno pierwszy turniej, jak i kilka kolejnych wygrał jeden z pionierów brazylijskiego jiu-jitsu Royce Gracie. Przewracał on swoich przeciwników, następnie kontrolował ich na ziemi i zmuszał do poddania poprzez dźwignie bądź duszenia. Od tamtej pory MMA ewoluowało, a przygotowanie zawodnika składa się z treningu przekrojowego w którego skład wchodzi trening uderzeń (tajski boks, boks, itp.), obalenia (judo, zapasy, itp.) i walka na ziemi, czyli „w parterze”, gdzie adepci brazylijskiego jiu-jitsu są właśnie ekspertami.

Sztuki Walki w Warszawie: nastawienie na BJJ

W naszym klubie skupiamy się na praktycznym jiu-jitsu. Wszystkie techniki, które pokazują nasi trenerzy są efektywne i wielokrotnie przetestowane przez nich na sparringach lub zawodach. Dużą uwagę poświęcamy testowaniu w walce, dlatego sparringi w formie pełnej walki lub zadaniowej stanowią istotną część treningu.

Jeżli chodzi o BJJ, jesteśmy klubem, który mocno ,skupia się na tej dyscyplinie. Brazylijskie jiu-jitsu ma wielu reprezentantów. Treningi prowadzi czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu – Paweł Kaczyński. Wszystkie zajęcia odbywają się w klubie przy ulicy Bartniczej 8 w gimnazjum nr 143.

Zapasy: walczymy także bez kimon

W Warszawie trenujemy także bez kimon – między innymi zapasy – w ramach treningów submission fighting.

Mateusz Jankowski

Pedagog

W Chaos Gold Team najbardziej podoba mi się pozytywna atmosfera na treningach. Grupa nie jest duża, więc już po krótkim czasie zna się wszystkich z drużyny. Na każdym treningu jest okazja powalczyć z zupełnie początkującymi, średnio-zaawansowanymi jak i z osobami doświadczonymi. Godziny w jakich trenujemy sprawiają że nie ma wymówek – 2-3 treningi w tygodniu zawsze uda się wpasować w życiowy grafik.

Milena Gajewska

Specjalista ds. Logistyki

Jeśli lubisz aktywność fizyczną, chcesz przygotować formę na nowy rok, zrzucić kilka zbędnych kilogramów, a przy tym wprowadzić trochę chaosu w Chaosie - to idealne miejsce dla Ciebie! Najwyższy czas wnieść kolejny żeński pierwiastek na matę i udowodnić, że słaba płeć ma w sobie moc! (Poszukuję koleżanek do współnych treningów)

Paul Lynch

Dyrektor E-commerce

After my first class (classes are free by the way) and learning a few moves, I was hooked. It’s always awesome when you can learn practical self-defense while getting a great workout at the same time! Pawel is an amazing coach. Not only is he very knowledgeable, but he is also a great inspiration. All the guys do their best to make new members feel instantly part of the team. If you have ever been interested in trying Brazilian Jiu-Jitsu, you should need to join this team. You will sweat you will hurt and you will lose weight like never before. Bring your own tissues!

Mikołaj Kufel

Doradca Serwisowy

Trenując kilka lat piłkę nożną w różnych drużynach, grając w rozmaitych ligach, wiem że trener nie musi być twoim kolega. Nie musisz go lubić, nie musisz myśleć o nim z uśmiechem na twarzy. Jeśli chcesz rozwijać się pod względem danego sportu, dążyć do osiągnięcia wyznaczonych celów potrzebujesz kogoś, kto będzie cię uczył i motywował do systematycznego treningu, by wykrzesać z ciebie jak najwięcej. Trenując w Chaos Gold Team możesz to wszystko znaleźć. Paweł Kaczyński to trener, który przykłada dużą wagę do tego aby jego podopieczni dokładnie uczyli się technik, panowania nad swoim ciałem i myśleli nad tym co robią na macie. To trener, którego nawet da się polubić ? Jest osobą, która nie obkłada się tylko wielkimi trenerskim sloganami, ale realnie pojazuje czym jest walka i to nie tylko na macie, ale także w życiu codziennym. Trenując w Chaos Gold Team nie zapomniesz czym jest szacunek do kolegów z maty i co daje ciężką praca na treningach. Atmosfera ludzi przychodzących na treningi, przyciąga jak magnes. Jeśli chcesz trenować, po to aby zdobywać sukcesy lub dla samego siebie treningi w Chaos Gold Team z pewnością ci w tym pomogą.

Wyciśnij z siebie pot!
Zapisz się na trening personalny teraz
Strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies), które usprawniają jej działanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Ok, zgadzam się.
Chaos Gold Team Logo

Na pewno zadzwoniłeś, czy wymiękłeś?

Zadzwoniłem, zamknij!

Dzwoń i umawiaj się teraz!

Wymówki zostaw dla swojej dziewczyny

532 112 059