Chaos Gold Team Logo

Poznaj Chaos Ball!

Przedstawiamy Ci dyscyplinę, która choć ma długą tradycję, nie ujrzała wcześniej światła dziennego. Znana była pod nazwami: „judo ball”, „piłka brazylijska” i pewnie kilkoma innymi. Ponieważ jednak jesteśmy pierwszymi, którzy zasady gry opisali i skodyfikowali, daliśmy sobie przyzwolenie, nazwać ją od naszego klubu, stąd – Chaos Ball. Nazwa całkiem nieźle oddaje charakter dyscypliny: gra jest bardzo dynamiczna i nieprzewidywalna. Tutaj wszystko może się zmienić wraz z jednym uderzeniem piłki.

Krótko i historii dyscypliny. Najstarsi skrybowie wspominają, że w te piłkę grano jeszcze w latach ’90 w ramach rozgrzewki na treningach judo w Bushido Morus w Szczecinie. Potem mecze rozgrywane były na owianej legendą, w środowisku brazylijskiego jiu-jitsu, sali przy ulicy Żołnierskiej, gdzie u zarania dziejów, odbywały się treningi klubu Berserker’s Team. Głównym kultywatorem dyscypliny był Maciek Linke. Wynikało to prawdopodobnie z faktu jego figlarnego charakteru, gdyż zawsze liczył na to, że któryś z grających zahaczy o nisko zawieszone krokwie i się wywróci, dając tym samym reszcie grających powód do śmiechu, drwin i niezdrowej radości.
Po rozpadzie klubów dyscyplina była kultywowana w Linke Gold Team w filii w Policach. Wieść niosła, że w Berserker’s Team gry w piłkę zaprzestano. Gra została wskrzeszona w warszawskiej filii Linke Gold Team, czytaj: u nas.
Zasady są proste: piłka jest jedna, bramki są dwie. Strzel gola i przy tym nie połam się. W tym miejscu wspomnijmy poległego, na polu rozwoju tej znamienitej dyscypliny, Wolwiego, który nie przyswoił sobie zasady: „nie wbiegaj pod rozpędzonego TIRa, to będzie boleć” (w tym wypadku „pod TIRa” zastąp „pod Pająka”). Wszyscy czekamy na jego rychły powrót do Ligi Chaos Ball. Jego poświęcenie dla drużyny nigdy nie zostanie zapomniane.
Zasady wyjaśnia ten film:
Oto przykładowy mecz Chaos Ball:
A tak wygląda karny:
Mamy nadzieję, że wkrótce z pomocą PiłkaNaHali.pl i innych miłośników tego sportu, zorganizujemy w naszym klubie Warszawską Ligę Chaos Ball. Planowany termin rozgrywek – sobota. Daj znać, jeśli chciałbyś z nami pograć. Chaos Ball – nie boli i jest bezpiecznie! 
Strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies), które usprawniają jej działanie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Ok, zgadzam się.
Chaos Gold Team Logo

Na pewno zadzwoniłeś, czy wymiękłeś?

Zadzwoniłem, zamknij!

Dzwoń i umawiaj się teraz!

Wymówki zostaw dla swojej dziewczyny

532 112 059